Zdjęcie

Przyszła wiosna to da się zauważyć.  Na rabatce, przed szkołą pięknie rozkwitły wiosenne kwiaty, które zostały posadzone przez uczniów kilka lat temu i od tej pory stały się widzialnym zwiastunami wiosny w naszej szkole. Pojawiła się również wiosenna niespodzianka,  do okien zaglądają ciekawskie bociany i widzą uśmiechnięte  twarze uczniów. Wszyscy cieszą się z nadejścia wiosennych dni.

 

Więcej zdjęć w galerii


Zdjęcie

W dniu 4 kwietnia 2018 r.uczniowie  z klas 4 -7 wzięli udział w   ,,Grze terenowej tajemnicze kody QR”. Szukali 13 tajemniczych kodów w budynku szkoły, skanowali, odpowiadali na pytania. W ten niekonwencjonalny sposób upamiętniliśmy 13 rocznicę odejścia do domu Ojca Jana Pawła II.


.....................................................................................................

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

Z OKAZJI DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA  ŻYCZĘ CI…

Klasy I-III

I miejsce

Dąbrówka Makaro, klasa III a

Wyróżnienie

Piotr Łukaszewicz, klasa III b

Klasy IV-VII

I miejsce

Marianna Jarzębska, klasa IV a

Wyróżnienie

Nikol Szyjewicz, klasa VII a

 

Gratuluję!

 


Zdjęcie

Miło nam poinformować, że 13.03.2018 r. drużyna "SIEDEM CUDÓW ŚWIATA" w składzie : Zuzia Krupa (IVB), Zosia Szczepańska (IVB), Amelia Rogala (IVB), Lena Sójka (IVB), Maks Stryjski (IVB), Oliwia Apostoluk (IVA) i Tymon Kotowski (IVA) 
zajęli III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu, gdzie zaprezentowali rozwiązanie wybranego przez siebie Wyzwania Drużynowego, a także przystąpili do nieznanego wcześniej Wyzwania Na Już.

Zofia Skalska

zapraszamy do galerii

Wyniki szkolnego konkursu informatycznego ,,Wyloguj się do życia":

  • Oliwia Apostoluk klasa 4 a - wyróżnienie
  • Zuzanna Jakubik klasa 5  - wyróżnienie
  • Marianna Jarzębska klasa 4 a - wyróżnienie
    Gratulujemy!

Miło nam poinformować, iż Dąbrówka Makaro z klasy 3 a zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie grafiki komputerowej 
,,
Koty zwyczajne i niezwyczajne”. Gratulujemy!Zdjęcie

W Berlinie 6 marca 1938 roku, podczas I Kongresu Związku Polaków w Niemczech odczytano po raz pierwszy prawdy, które stały się „małym dekalogiem” polskości. Rok później wybuchła wojna i rozpoczęła się niemiecka agresja na Polskę.

"Jesteśmy Polakami! Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci! Polak Polakowi bratem! Co dzień Polak Narodowi służy! Polska Matką naszą, nie wolno mówić o Matce źle!" – to Prawdy Polaków spod Znaku Rodła, które zostały ogłoszone 80 lat temu. W niedzielę 4 marca odbyły się uroczystości , w których udział brali nasi uczniowie.

zapraszamy do galerii zdjęć

Zdjęcie

W lutym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Dzień Bezpiecznego Internetu - Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Na bazie przeprowadzonego quizu przeprowadzono lekcje na temat zagrożeń wynikających z braku poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkujących niepokojącymi zjawiskami w internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting. Po przeprowadzonych zajęciach powstały plakaty motywujące  do bezpiecznych i kulturalnych zachowań w sieci

więcej zdjęć w galerii


 Zdjęcie

Dnia 16. 02. 2018 r.  uczniowie klas I-III przygotowali dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta piękny koncert. Dzieci  zaśpiewały wiele piosenek, przygotowały układy taneczne, wiersze oraz utwory instrumentalne. Uczniowie i uczennice  przenieśli swoich gości do szalonych lat 60- tych i 70-tych, tańcząc  rock'n'rolla, czy śpiewając piosenki "Rudy rydz" i "Orkiestry dęte".   Babcie i Dziadkowie mogli również  podziwiać podwodny taniec meduz do  melodii "Ballade pour Adeline". W zupełnie inny klimat przenieśli  widzów chłopcy z klas pierwszych, którzy do muzyki z filmu "Piraci z Karaibów" wykonali piracki taniec. Na koniec  wszystkie dzieci zaśpiewały   znaną  piosenkę  Marka Grechuty pt. "Dni, których nie znamy" w całkiem nowej aranżacji. Oklaskom  nie było końca. 

więcej zdjęć w galerii


Zdjęcie

Czas karnawału to czas zabaw szkolnych. 6 lutego o godzinie 9.00 uczniowie klas młodszych wzięli udział w zabawie karnawałowej. Dzieci z radością czekały na ten dzień. Przebrały się za różnorodne postaci ze swoich ulubionych bajek i filmów. Mieliśmy zatem księżniczki, wróżki, supermanów, kowbojów, czarownice i in. Zabawa przeplatana była różnorodnymi konkursami. Po balu wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie przygotowany był pyszny, słodki poczęstunek.

Dziękujemy za miłe chwile i z niecierpliwością czekamy na kolejny bal!

Zdjęcie


 Zdjęcie

W dniach od 15 do 19 stycznia 2018 r. odbyły się Otwarte Sale dla uczniów naszej szkoły. Łącznie w zorganizowanym wypoczynku wzięło udział 36 uczestników. Mieli oni okazję skorzystać m.in. z warsztatów z robotyki, zajęć teatralnych, językowych oraz matematyczno-logicznych,  a także Dogoterapii i warsztatów ceramicznych w Starej Piekarni. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były: wyjazd do Parku Trampolin GoJump oraz do kina Cinema City Korona na film pt. „Paddington 2” a także udział w Zimowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez wychowawców. W każdym dniu Otwartych Sal dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia Otwartych Sal i wiele nagród za osiągnięcia sportowe i plastyczne. 

Zapraszamy do galerii


Zdjęcie

6 stycznia 2018 roku zgodnie z wieloletnią tradycją jasełka pod tytułem ,,Narodziny w Betlejem” zostały przedstawione w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu – Pawłowicach. Dziękujemy wspaniałej widowni, która przyjęła młodych artystów w tak ciepły sposób i swoje uznanie wyraziła gromkimi brawami. Na zakończenie serdeczne podziękowanie za piękne przedstawienie złożył dzieciom i ich rodzicom ks. proboszcz Michał Machał, obdarowując dzieci słodkim upominkiem. Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii

Miło nam poinformować, że Zosia Szczepańska z klasy IV B otrzymała wyróżnienie za osiągnięcie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK MATEMATYCZNY. Zosia, na ponad 9 tysięcy uczniów w województwie dolnośląskim, zajęła 22 miejsce. Gratulujemy!!!


Zdjęcie

W dniu 22 grudnia 2018r. na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie przedświąteczne, podczas którego uczniowie klasy drugiej zaprezentowali jasełka pod tytułem ,,Narodziny w Betlejem. Pani dyrektor Grażyna Stachowiak złożyła życzenia i symbolicznie przełamała się opłatkiem z księdzem Jackiem Hołowaczem. Rozdano nagrody związane z licznymi konkursami szkolnymi. Na zakończenie spotkania każda klasa zaśpiewała kolędę.

więcej zdjęć w galerii

Zdjęcie

6 grudnia 2017 r. od rana w naszej szkole było słychać dzwoneczki, widać czerwone czapeczki! 

Wielu uczniów czekało na ten dzień z utęsknieniem.  Mikołaje przemykali po korytarzach, zaglądali do klas, częstowali cukierkami, było radośnie, wesoło, świątecznie. 

 więcej zdjęć w galerii

Zdjęcie

4 grudnia 2017 r. klasę III B odwiedził górnik - pan Kamil Sójka ( tato Michaliny Sójki). Pan Kamil Sójka pracuje w kopalni miedzi w Lubinie. Podczas spotkania z uczniami opowiedział o swojej ciężkiej pracy. Nasz gość zaprezentował także galowy mundur górniczy oraz wyjaśnił jakie znaczenie mają kolory piór na czapce górnika. Pan Kamil chętnie odpowiadał na wszystkie pytania uczniów, a na koniec opowiedział legendę o świętej Barbarze, patronce górników.

 

Zdjęcie

W grudniu zgodnie z tradycją szkoły przeprowadziliśmy akcję: ,,Kolędnicy misyjni". W tym roku
pomoc skierowana była dla dzieci w Syrii i Libanie. Ksiądz Jacek Hołowacz z gitarą w stroju
misyjnym wspólnie z uczniami zachęcał piosenkami do otwarcia serc i dłoni dla dzieci całego świata.

więcej zdjęć w galerii

Zdjęcie

Klasa III b

30  XI odbyła się w naszej klasie zabawa andrzejkowa. Wróżby przygotowali uczniowie: Julia Koclęga, Maja Kusz, Janek Rychlicki,
Michalina Sójka, Piotrek Łukaszewicz i Łucja Wasilewska.

W przygotowanie zabawy włączyli się rodzice, którzy przygotowali ciasteczkowe wróżby i poczęstunek.
Zabawa była bardzo wesoła, dzieci poznały zwyczaje, wróżby  andrzejkowe i doskonale bawiły się przy muzyce.

zapraszamy do galerii

Zdjęcie

Zdjęcie

W ramach lekcji wychowania fizycznego klasa III b uczęszcza na basen. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Dzieci z przyjemnością jeżdżą na zajęcia, niektóre z nich uczą się pływać, a inne doskonalą swoje umiejętności pływackie.

........................................................................................................................................................................................

Zdjęcie

Dnia 13 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej szkole wykładowcę i chemika  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Jerzego Łukaszewicza, który jest dziadkiem Piotrka Łukaszewicza -  ucznia klasy III B. Pan Jerzy Łukaszewicz opowiedział dzieciom o metalach : złocie, srebrze i miedzi. Pokazał kilka doświadczeń, w których uczestniczyli uczniowie. Wszystkie dzieci  na zakończenie zajęć otrzymały po toruńskim pierniczku.


Więcej zdjęć w galerii

Zdjęcie

Dnia 10 listopada 2017 roku na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, zatem obchodziliśmy już 99 rocznicę wolności. Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze, którą odświętnym strojem zaznaczyli nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Na zakończenie apelu pani Dyrektor Grażyna Stachowiak wręczyła dyplomy i nagrody uzyskane przez uczniów w konkursie na Lapbook o Janie Pawle II.

11 Listopada podczas Mszy świętej w intencji Ojczyzny szkołę reprezentował poczet sztandarowy. 

Więcej zdjęć w galerii

...................................................................................................................... 

W teatrze

 

25.10.2017r. klasy młodsze  obejrzały  przedstawienie pt. „Edi z Bombaju” w Teatrze na Ostrowie. Sztuka uczyła tolerancji i akceptacji osób o odmiennym kolorze skóry, innej kulturze i tradycji. Tytułowy bohater - Edi to chłopiec, który  przyjechał z Indii  i próbował  się odnaleźć  w polskiej szkole. Po wielu perypetiach Edi został zaakceptowany przez  kolegów.

Spektakl spodobał się publiczności.  Na uwagę   zasługiwała gra aktorska  oraz  ciekawa scenografia.

 

 


  • Stowarzyszenie Nasze Pawłowice i Ramiszów od grudnia 2016 roku wspiera finansowo naszą placówkę