Uroczyste świętowanie 100 lecia odzyskania niepodległości

zapraszamy do galerii

Album Biesiada Patriotyczna

Album Radosna Parada Niepodległości 2018 r.

11 listopada obchodziliśmy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana wystawa "Nasze korzenie", która miała na celu zachęcić uczniów do odkrywania  rodzinnej historii.
Wśród pamiątek znalazły się: zdjęcia, świadectwa, dokumenty, monety, medale i wiele innych cennych rzeczy.
       Uczniowie z klas czwartych brali  udział w projekcie "Jestem kronikarzem swojej rodziny", tworzyli drzewa genealogiczne, opisywali historię rodzin, szukali korzeni. To wszystko złożyło się na wystawę "Nasze korzenie".
       Mam nadzieję, że wystawa pomoże zrozumieć uczniom, że są  cząstką historii, a swoim życiem będą tworzyć nowe dzieje. Tylko dzięki tradycjom i więziom rodzinnym może przetrwać to, co najcenniejsze - nasza tożsamość narodowa.
  Dziękujemy rodzicom i uczniom naszej szkoły za udostępnienie cennych pamiątek.
Wioletta Matok

Zdjęcie

******************************************************

W dniach od 8 do 12 października przygotowaliśmy się do owocnego przeżycia Dnia Papieskiego. Powstała gazetka ,,Promieniowanie Ojcostwa". Wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród oglądających. Dziękujemy odważnym Ojcom.

Zapraszamy do galerii