Zacznij "Dzień Dobry" razem z ćwiczeniami!

Wspólne ćwiczenia o poranku dają nam energię na cały dzień, pobudzają krążenie krwi i powodują wydzielanie endorfin - hormonu szczęścia. Dzięki nim mamy dobry nastrój przez cały dzień! Są też świetną wspólną zabawą. Poranna gimnastyka powinna stać się codziennym rytuałem dla całej rodziny. Najprostsze ćwiczenia fizyczne można wykonywać od razu po przebudzeniu, podczas niepogody w domu, ale dobrym sposobem na rozbudzenie jest również poranny aktywny spacer na przykład do szkoły.

 

Jedz zawsze zdrowe śniadanie!

Śniadanie dodaje energii i poprawia nastrój. Osoby, które jedzą poranny posiłek, są odporniejsze na stres, i zachorowania, ponieważ ich układ immunologiczny działa sprawniej i wydajniej. Mają także bardziej optymistyczny stosunek do życia, a nawet lepsze wyniki w nauce (co jest argumentem zwłaszcza dla wiecznie odchudzających się nastolatek). Śniadanie powinno dostarczyć przynajmniej 25% dziennego zapotrzebowania na energię, wybieraj zdrowe produkty takie jak np. płatki, ciemne pieczywo i warzywa.

Warzywa są naturalnym źródłem niemal wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Zawierają błonnik, który jest kluczowy dla funkcjonowania organizmu. Zaspokajają apetyt, nie tuczą, rzadko uczulają. Dzięki bogactwu witamin zapobiegają powstawaniu anemii. Są również lekami przeciwwirusowymi i antybiotykami, poprawiają odporność organizmu, zapewniają prawidłowy wzrost i rozwój, regulują pracę mózgu, poprawiają pamięć i koncentrację, działają dobroczynnie na zmysł wzroku i zapobiegają uczuciu zmęczenia. I możesz wejść w dzień ze 100% zapałem.

 

Wybierz wodę!

Woda stanowi 70% naszego organizmu i musi być stale uzupełniana dla jego prawidłowego funkcjonowania. Najlepsza jest, oczywiście, woda niegazowana. Pamiętaj o tym, że nawadnia organizm, ogranicza uczucie głodu, usuwa toksyny, zapobiega chorobom serca. Zastępując nią słodkie napoje ograniczasz kalorie i chudniesz.

 

Nie garb się!

Brak zachowania poprawnej postawy ciała skutkuje bólem kręgosłupa. Na ten ból szczególnie narażone są osoby, które mają źle dobrany lub za ciężki plecak. Chcąc uniknąć tych przykrych dolegliwości należy cały czas korygować swoją postawę ciała i prostować plecy, przeciągać się lub wyciągać wysoko złączone ręce do góry. Te proste ćwiczenia odciążają przykurczone mięśnie i rozluźnia je. Dlatego, gdy czujesz napięcie w karku i między łopatkami, wypinij pierś do przodu i zrób kilka głębokich wdechów i wydechów.

 

  • Stowarzyszenie Nasze Pawłowice i Ramiszów od grudnia 2016 roku wspiera finansowo naszą placówkę