Początek roku szkolnego z książką! Narodowe Czytanie 2017.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy pod znakiem czytania. Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem towarzyszył nam folklor podkrakowskiej wsi, dzięki fragmentom "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto nie zdobył prezydenckiej pieczęci na domowym egzemplarzu dramatu, zapraszamy do biblioteki.

imag0749jpg [300x225]

Zaczytani.org

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci i dorosłych, którzy przebywają w szpitalach, domach dziecka, hospicjach. W tym roku udało nam się zebrać 196 książęk. Serdecznie dziękujemy!

Drodzy Uczniowie. Szanowni Rodzice.

Dzięki udziałowi szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa udało się poszerzyć ofertę biblioteki o nowe tyuły. Zajrzyjcie do niej i przekonajcie się, jakie pozycje znalazły się na bibliotecznych półkach. Warto!

Nowe książki do biblioteki?

Drogie Dzieci. Szanowni Rodzice!

Dzięki przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa po raz kolejny udało się nam uzyskać dotację (w wysokości 5000 zł) na zakup książek – nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Dlatego zachęcamy do zgłaszania propozycji tytułów, które chcielibyście dostrzec na bibliotecznych półkach. Liczymy na wasze zaangażowanie!

Propozycje zakupów przekazać można wychowawcom klas bądź wrzucać do specjalnej skrzyneczki powieszonej przy bibliotece.

Narodowe Czytanie 2016!

Tegoroczne Narodowe Czytanie zainaugurowaliśmy już 1 września krótkim fragmentem "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. 5 września natomiast zwiększyliśmy dawkę lektury, odwiedzając wszystkie szkolne sale. Warto było również zajrzeć do szkolnej biblioteki, aby na własnym egzemplarzu powieści otrzymać pamiątkową pieczęć, przesłaną nam przez kancelarię Prezydenta RP.