We wtorek 4 kwietnia  na kąpielisku ,,Morskie Oko'' odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia w Biegach Przełajowych.

Do rywalizacji stanęło 900 biegaczy z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wystartowało około 250 dziewczynek i 280 chłopców ze szkół podstawowych.

Nie były to łatwe biegi gdyż 80% trasy stanowiła nawierzchnia trawiasta a 20 % piasek.  Długość trasy - 1000 metrów stanowiło wyzwanie dla zawodników. Dodatkowym elementem niesprzyjającym była ilość zawodników na linii startu, trasie biegu czy mecie. W tak dużym tłoku zdarzały się upadki, potknięcia czy szarpanie za koszulki ;(.

Tylko pierwszych 50 zawodników we wszystkich biegach było klasyfikowanych i zdobywali pkt dla swoich szkół.

Miłym zaskoczeniem było zajęcie przez Stanisława Żugaja ( ucznia klasy 4 ) - 35 miejsca w biegu głównym.Uśmiech

Dzięki punktom zdobytym przez Stasia reprezentacja chłopców SP 39 zajęła  17 miejsce !

Niestety reszta naszych zawodników i zawodniczek dobiegła na metę w połowie stawki zajmując odleglejsze miejsca i nie była klasyfikowana.

Szkołę reprezentowali: Klaudia Swatowska, Basia Grygiel, Justyna Jakubik, Emilia Swornowska, Emilia Orzechowska, Michał Lenart, Szymon Skoczek, Krzysztof Bryła, Filip Tokar, Mateusz Konopka i Stasiu Żugaj.

Zdjęcia w zakładce Galeria